Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.


REGULAMIN

Szkolna Liga Biegowa – jesień 2018

1. Cel: popularyzacja biegów przełajowych jako formy aktywnego wypoczynku wśród uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 w Międzyzdrojach z klas IV-VIII SP oraz III gimnazjum.
 
2. Organizatorzy: - Szkoła Podstawowa Nr 1, - UKS Chrobry Międzyzdroje,
 
3. Terminy i miejsce: Pętla biegowa za Szkołą Podstawową nr 1 przy bramie do wejścia Wolińskiego Parku Narodowego

14.09.2018 g. 

21.09.2018 g. 

28.09.2018 g.  
 
4. Program minutowy biegów:

14:30 – Bieg dziewcząt klasy IV-VI – dystans 800m

14:40 – Bieg chłopców klasy IV-VI – dystans 800m

14:50 – Bieg dziewcząt i chłopców klasy VII-VIII SP oraz III Gim – dystans 800m
 
5. Zgłoszenia: - przyjmowane będą w dniu przeprowadzania biegów na 15 minut przed startem. Zawodnicy pobierają u organizatora karteczki, na których umieszczają swoje dane (imię i nazwisko oraz klasa) i przekazują sędziemu po biegu na mecie.
 
6. Zasady punktacji:
 
a) punktacja indywidualna: Za miejsca w poszczególnych biegach zawodnik zdobywa punkty: I miejsce – 25 pkt, II – 20 pkt, III – 15 pkt, IV – 13 pkt, V – 11 pkt, VI – 9 pkt, VII – 7 pkt, VIII – 5 pkt, IX – 3 pkt, X miejsce i kolejne – 1 pkt.  Łączna ilość punktów zgromadzona w trzech biegach decyduje o końcowej kolejności w „Szkolnej Lidze Biegowej – Jesień 2018”. W przypadku równej ilości punktów o miejscu decyduje kolejność na mecie ostatniego biegu. Rywalizacja wśród dziewcząt i chłopców jest osobna.
 
WAŻNE!!! Mimo, że dziewczynki oraz chłopcy z klas IV-VI biegną we wspólnych biegach to punktacja dla tych klas jest osobna, np. dziewczynka z klasy IV we wspólnym biegu przybiegła na metę na piątym miejscu, ale wśród dziewczynek z klas IV była pierwsza to w tym przypadku otrzymuje 25 pkt. Analogicznie do tej reguły będziemy traktować chłopców.
 
b) punktacja drużynowa:
Do punktacji drużynowej zaliczane będą wyniki trzech najlepszych dziewcząt i trzech najlepszych chłopców z każdej z klas z klasyfikacji końcowej „Szkolnej Ligi Biegowej”, którzy zostaną sklasyfikowani w co najmniej 2 biegach.
7. Nagrody:
a) indywidualne po zakończeniu trzech biegów cyklu „Szkolnej Ligi Biegowej”:
- Medale i dyplomy dla pierwszej trójki w kategoriach klas IV, V, VI oraz VII-VIII SP i III Gim. dziewczynek i chłopców,  
b) drużynowe po zakończeniu trzech biegów cyklu „Szkolnej Ligi Biegowej”:
- Puchary dla zwycięzców punktacji drużynowej w klasach IV, V i VI, oraz VII-VIII SP i III Gim.
8. Patronat: Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1  
9. Postanowienia końcowe:
a) uczestnicy biegów nie mogą startować w kolcach lekkoatletycznych,
b) wszelkie informacje dotyczące biegów oraz aktualna punktacja po każdym biegu umieszczane będą na drzwiach od wejścia do hali sportowej, jak również dostępne na stronie internetowej pod adresem www.uks.jupe24.pl
c) sprawy sporne rozstrzyga organizator wraz komisją nauczycieli wychowania fizycznego,
d) Cykl trzech biegów „Szkolnej Ligi Biegowej” odbywać się będzie w formie pozalekcyjnych zajęć sportowych Szkoły Podstawowej Nr 1 w Międzyzdrojach.
 
 

Przekaż 1% na UKS Chrobry Międzyzdroje